Fotograf Festival vyhlašuje otevřenou výzvu na Portfolio Review.
Spolek Fotograf oslovuje zájemce o konzultaci svých uměleckých portfolií v programu 12. ročníku Fotograf Festivalu. Vaše práce dostanou zpětnou vazbu od odborníků mezinárodního významu, umělců, fotografů, teoretiků a kurátorů během minimálně čtyř patnácti minutových setkání. Odborní konzultanti navíc vyberou jednoho z účastníků/účastnic Portfolio Review, jehož/jejíž práce bude zveřejněna ve Fotograf magazínu či zařazena do výstavního programu Fotograf Gallery pro rok 2023 (dle povahy díla). Formát konzultace je jeden na jednoho. Svá portfolia můžete konzultovat jak v elektronické, tak v tištěné podobě. Konzultace probíhají v českém a anglickém jazyce.
Zápisné je 450 Kč.
Počet míst omezen!
Deadline přihlášek: 19. září 2022
Jak se přihlásit:
- Zašlete email s .pdf svého portfolia a 4 preferované konzultanty emailem na festival@fotografnet.cz.
- Obdržíte potvrzení o zařazení do Portfolio Review a platební údaje.
- Platbu provedete nejpozději do 19. září 2022.
- Vaše fyzická účast na Portfolio Review 22. září 2022 ve 13.00 v prostorách Fotograf Gallery.
- V případě Vaší neúčasti (z jakéhokoliv důvodu) nebude poplatek vrácen.
Odborní konzultanti:
Norman Behrendt (DE)
Vizuální umělec a fotograf působící v Berlíně. Jeho tvorba se pohybuje na pomezí dokumentární a konceptuální fotografie. Jeho práce se nacházejí v národních i mezinárodních veřejných i soukromých sbírkách, včetně sbírky fotoknih Martina Parra, Tate Britain.
https://www.normanbehrendt.com
Eiko Grimberg (DE)
Umělec pracující s textem, fotografií a videem. Jeho uměleckou formou je vizuální esej. Excesy každodenního života jsou ústředním bodem mnoha jeho děl.
https://www.k-strich.de/en/artists/eiko-grimberg/
Lukáš Jasanský (CZ)
Fotograf Lukáš Jasanský je významnou osobností na poli fotografie v současném umění nejen u nás, ale i v zahraničí. Jeho přínos je dán především jeho specifickým konceptuálním přístupem k tomuto médiu, který otevřel cestu k jeho dalšímu rozvoji a měl velký vliv na produkci fotografie ve sféře volného umění.
https://www.artlist.cz/lukas-jasansky-645/
Markéta Kinterová (CZ)
Vizuální umělkyně, fotografka a tvůrkyně autorských knih, vedoucí ateliéru dokumentární fotografie na FAMU. Je uměleckou ředitelkou spolku Fotograf a šéfredaktorkou časopisu Fotograf a ředitelkou Festivalu Fotograf.
https://marketakinterova.cz
Szabolcs KissPál (RO)
Rumunský umělec pracující s různými médii od fotografie po video, od istalace po objekty a konceptuální intervence. Jeho hlavním polem zájmu je průnik nových médií, výtvarného umění a společenských témat.
https://www.works.io/szabolcs-kisspal/curriculum-vitae
Tomáš Pospěch (CZ)
Fotograf, historik umění, kurátor a pedagog na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Je také kurátorem sbírky fotografie Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Jako historik umění se zaměřuje se především na fotografii a současné výtvarné umění střední Evropy. Je rovněž provozovatelem nakladatelství PositiF.
https://www.artlist.cz/tomas-pospech-453/
https://www.positif.cz
Jiří Ptáček (CZ)
Působí jako kurátor, kritik, publicista a pedagog. V minulosti vedl časopis Umělec, byl také kurátorem Galerie NoD v Praze. Spolu s Jesperem Alvaerem vedl Ateliér video na FaVU VUT v Brně. Byl několik let hlavním kurátorem Fotograf Gallery v Praze, spolu s Michalem Vavrečkou stojí také za dramaturgií Galerie Měsíc ve dne v Českých Budějovicích. Je zakládajícím členem Spolku Skutek, který zastupuje
zájmy části české výtvarné scény.
http://jiriptacek.blogspot.com
https://www.artlist.cz/teoretici/jiri-ptacek-2690/
Emília Rigová (SK)
Vizuální umělkyně Emília Rigová se kromě tvorby vlastních děl věnuje také kurátorské, pedagogické a publikační činnosti. Je členkou Evropského institutu Romů pro umění a kulturu, aktivně se zúčastňuje sympozií a výstav romských umělců. Působí jako pedagožka na katedře výtvarné kultury Univerzity Mateja Béla v Banské Bystrici na Pedagogické fakultě.
https://emiliarigova.com
Štěpánka Šimlová (CZ)
Konceptuální umělkyně, fotografka, tvůrkyně objektů, videoartistka, malířka, kurátorka, vedoucí katedry Intermediálního ateliéru FAMU. Pracuje s fotografickým obrazem a jeho digitální manipulací s videem a někdy také s a malbou a textem.
https://www.artlist.cz/stepanka-simlova-437/
Justyna Kociszewska (PL)
se zabývá teoretií filmu a fotografie, pracuje jako programová manažerka na Fotofestiwalu v Lodži, spolupracovala také s Leica Gallery Varšava, Centrem současného umění Zamek Ujazdowki a Nadací Archeologie Fotografie.